جلسه نظارت بر برنامه های بسیج اساتید استان در کانون های دانشگاه

حضور جانشین بسیج اساتید استان در دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان خراسان جنوبی

شاه آبادی مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان خراسان جنوبی در جلسه بازدید جانشین بسیج اساتید استان از این مرکز گفت: با توجه به این که اساتید رشته حقوق با این دانشگاه همکاری دارند، با هماهنگی و همراهی ریاست دانشگاه کارگروهی در خصوص عارضه یابی محیط های صنعتی در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان خراسان جنوبی صبح سه شنبه ۸ مرداد ماه ۹۸  بازدید جانشین بسیج اساتید سازمان از کانون  دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان خراسان جنوبی در جهت نظارت بر برنامه های کانون های  بسیج  اساتید دانشگاه های استان  صورت گرفت.

 

در ابتدای جلسه شاه آبادی مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان خراسان جنوبی ضمن ارائه گزارش از فعالیت انجام شده از سوی کانون بسیج اساتید این دانشگاه اظهار داشت:راه اندازی  اندیشکده ای در حوزه بررسی عوامل اعتیاد در جامعه و نیز عناصر بازدارندگی با حضور اساتید روانشناسی و حقوق که با دانشگاه همکاری دارند در نظر گرفته شده است.

 

شاه آبادی در ادامه با اشاره به بحث حضور و تاثیرگذاری اساتید دانشگاه در مساجد جهت حل مسائل محله عنوان کرد: با عضو گیری از ۱۶ همکار مدعو جدید در کانون بسیج اساتید، این کانون جلسات مختلفی بصیرتی و معرفت افزایی در حوزه های مختلف برگزار نموده است.   وی بیان داشت: در سالروز حادثه طبس در اردیبهشت ماه سال جاری نشست تحلیلی با حضور معاونت اجتماعی سپاه  برگزار شد.

 

مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به ارتباطی که توسط  اساتید این کانون  با مساجد شهر بیرجند انجام شده است، افزود: در راستای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است، جلساتی در کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی  برنامه ریزی شده است که در ایام آینده تشکیل خواهد شد.   

 

دلیری عضو کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان خراسان جنوبی در این جلسه با بیان این که دانشگاه علمی و کاربردی با اکثر سازمان ها و ارگان های اجرایی شهر ارتباط مستقیمی دارد و همچنین این که واحد های مختلف در این دانشگاه مأموریت گرا شده است تاکید داشت:  در تعامل این دانشگاه با مجموعه های اجرایی می توان در جهت حل مسئله اقدامات تاثیر گذاری را انجام داد و از این پتانسیل به نحو احسن استفاده نمود.

 

در ادامه جلسه جانشین بسیج اساتید استان خراسان جنوبی ضمن تشکر از همکاری کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی با برنامه های سازمان بسیج اساتید اظهار داشت: از دغدغه های مهم سازمان حرکت های محصول محور است  و دانشگاه جامع علمی کاربردی این آمادگی را دارد که در این راستا فعالیت داشته باشد.  

 

محمودی عنوان کرد: ولایت فقیه و مردمی بودن از محور های اساسی در حرکت انقلابی  جمهوری اسلامی محسوب می شود که در جنگ نرم،  این محورها توسط معاندین و جریان های مخالف ایران اسلامی مورد آماج حملات سنگینی قرار گرفته است. وی تاکید کرد: اساتید دانشگاه و روحانیت در خنثی کردن تحول فرهنگی که در کشورهای اسلامی برنامه ریزی شده است می توانند نقش کلیدی داشته باشند. 

 

  جانشین بسیج اساتید استان ضمن تاکید بر حضور اساتید دانشگاه در مساجد بیان کرد: مساجد باید با نقش آفرینی اساتید دانشگاه در تراز انقلاب اسلامی قرار بگیرند و حل مسائل مختلف من جمله شناسایی محرومین محله اطراف مسجد، مشاوره های تحصیلی و خانوادگی به نمازگزران و خانواده های آنان، نهضت های روشنگری و جلسات صالحین و بصیرتی و شناسایی مشکلات جامعه در برنامه ها قرار بگیرند.

 

در پایان این جلسه  جانشین بسیج اساتید استان  به تبیین برنامه های در نظر گرفته شده از سوی سازمان پرداخت.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.