رئیس نهاد فرآیند تحقق اهداف انقلاب اسلامی در همایش روشنگری «نقشه راه انقلاب اسلامی در چله دوم انقلاب»

در گام دوم انقلاب به پیشرفت شتابنده نیاز داریم/ عظمت ظرفیت جوانان در تحقق تشکیل یک دولت اسلامی قابل اغماض نیست

مسئول بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی با اشاره به این که اگر معنویت که روح حرکت انسان است تضعیف شود دچار عجب و مقام خواهد شد ابراز کرد: دو علت اصلی که از نظر حضرت امام موجب کاهش شور انقلابی و نیز کاهش سرعت پیشرفت می شود عبارت است از ۱. غفلت از اهداف و ۲. غفلت از معنویت. وی ادامه داد: وقتی امر معنوی در جامعه مورد غفلت واقع شد دچار سایش و فرسایش خواهیم شد و لذا نهضت اسلامی در تحقق اهداف اجتماعی و انقلابی مورد نظر دچار خمودگی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید خراسان جنوبی همایش روشنگری با موضوع «نقشه راه انقلاب اسلامی در چله دوم انقلاب»  و با حضور رئیس نهاد فرآیند تحقق اهداف انقلاب اسلامی حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی ثقفی به همت سازمان بسیج اساتید استان خراسان جنوبی و همکاری معاونت اقشار بسیج  سپاه پاسداران انصار الرضا (ع)  در صبح روز چهارشنبه ۹ مرداد ماه ۹۸ در مجتمع فرهنگی غدیر بیرجند برگزار شد.

 

در این جلسه که جمعی از اساتید دانشگاهی، نخبگان و فرهنگیان استان حضور داشتند  رئیس نهاد فرآیند تحقق اهداف انقلاب اسلامی  با بیان این که  انقلاب اسلامی  یک انقلاب سیاسی نبود اظهار داشت: انقلاب اسلامی علوم انسانی را متحول کرد و اگر مؤلفه های انقلاب را درست تحلیل کنیم به عظمت وقوع و عظمت ماندگاری انقلاب پی خواهیم برد.

 

وی عنوان کرد: عظمت کارکردها و دست آوردهای انقلاب اسلامی را می توان در فصول مختلفی مطرح نمود. نوین بودن این انقلاب در مقابل تمدن متزلزل غرب که به اذعان اندیشمندان غربی  دچار ترک و سستی شده است خود بر عظمت انقلاب می افزاید.

 

مسئول بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی با بیان این که بشر از روز اول با هدایت پیامبران و انبیاء جلو آمده  افزود: انقلاب اسلامی محوریت تحولی در تاریخ بشریت شده است که در واقع تحقق آرمان های حاکمیت حق و ولایت الهی می باشد.

 

ثقفی در ادامه گفت: عظمت جوانان در پیش راندن این انقلاب و نیز در عرصه مقاومت درخشانی که از خود نشان دادند غیر قابل اغماض است و این جوانان هستند که قرار است اتفاقات بزرگ و سترگی را در تشکیل یک دولت اسلامی به معنای واقعی رقم بزنند.  قرار است یک جامعه اسلامی وعده داده شده توسط این انقلاب با این خیز و آهنگی که در گام دوم بر خواهد داشت پیش بیاید و البته نقش اساتید دانشگاه در جای خود قابل بحث است.

 

رئیس نهاد فرآیند تحقق اهداف انقلاب اسلامی  با اشاره به این که این انقلاب در گام اول دچار تأخیرهایی بوده است تاکید کرد: تأخیر به معنای ایستادن در جای اولیه نیست، بلکه باید موانع این تأخیرها در آینده رفع گردد. وی افزود: همان طور که مقام معظم رهبری اظهار داشته اند در جهت پرورش  بیانیه گام دوم انقلاب باید واژه سازی صورت پذیرد، چون واژه های جدید می آیند و آن ظرفیت های پنهان انقلاب را شکوفا می کند که این موضوع  فرصت رشد و تسهیل در حرکت را فراهم می آورد.

 

رئیس نهاد فرآیند تحقق اهداف انقلاب اسلامی  همچنین ضمن تاکید بر مقاومت توأم با پیشرفت در گام اول انقلاب خاطر نشان کرد: شکل مواجهه انقلاب با مسائل اش در گام اول  تبدیل به مقاومت شد که موجب کاهش سرعت  مسیر تحقق اهداف شد که باید در گام دوم سرعت کار افزایش پیدا کند. وی گفت: برای داشتن سرعت لازم باید به موانع خارجی و موانع داخلی توجه داشت و اتفاقاً موانع داخلی از اهمیت به سزایی برخوردار است. ثقفی عنوان کرد: گام دوم، گام پیشروی شتابنده است و برای این کار به یک حرکت عمومی منضبط  نیاز داریم.

مسئول بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی  همچنین با اشاره به این که اگر معنویت  که روح حرکت انسان است تضعیف شود دچار عجب و مقام  خواهد شد ابراز کرد: دو علت اصلی که از نظر حضرت امام (ره) موجب کاهش شور انقلابی و نیز کاهش سرعت پیشرفت انقلاب می شود عبارت است از ۱. غفلت از اهداف و ۲. غفلت از معنویت. وی ادامه داد: وقتی امر معنوی در جامعه مورد غفلت واقع شد دچار سایش و فرسایش خواهیم شد و  لذا نهضت اسلامی  در تحقق اهداف اجتماعی و انقلابی مورد نظر دچار خمودگی خواهد شد. وقتی جامعه دچار رخوت شود دشمن ابتکار عمل را به دست می گیرد و تمام سناریوهای مختلف را برای بر زمین زدن انقلاب به کار خواهد گرفت. لذا شرط پیروزی توجه به معنویات و اهداف ارزشمند انقلاب اسلامی است.

 

لازم به ذکر است در ابتدای جلسه ماشا الله محمودی جانشین سازمان بسیج اساتید استان ضمن عرض خوش آمد  و خیرمقدم  به  رئیس نهاد فرآیند تحقق اهداف انقلاب اسلامی ابراز داشت: برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی، اقتضا می کند نقشه راه گام دوم  انقلاب و فرمایشات مقام معظم رهبری توسط اساتید دانشگاه و نخبگان  در سطح جامعه و اقشار مختلف تبیین  گردد.  

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.