به منظور گرامیداشت ایام دفاع مقدس و دلاوری ها و رشادت های شهدا

نشست صمیمانه رئیس دانشگاه بیرجند با اعضای شورای بسیج اساتید استان برگزار شد

مسئول سازمان بسیج اساتید استان ضمن تاکید بر نقش و جایگاه اساتید دانشگاه، بیان داشت: از پتانسیل اساتید دانشگاه باید در مساجد استفاده شود، و اساتید دانشگاه به صورت هدفمند و منسجم ارتباط مؤثری را با مردم و جامعه ایجاد کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید خراسان جنوبی، به منظور گرامیداشت ایام دفاع مقدس، اعضای شورای بسیج اساتید استان  در تاریخ ۹ مهر ماه ۹۸  نشست صمیمانه ای را با  رئیس دانشگاه بیرجند برگزار کردند.

 

در ابتدای این جلسه، احمد خامسان، رئیس دانشگاه بیرجند ضمن ادای احترام به جایگاه و شان شهدا، رسالت دانشگاه را در تداوم راه این عزیزان بسیار سنگین و حساس مطرح نمود و ضمن اشاره به فعالیت انجام شده در دانشگاه گفت: به ‏منظور تحقق دانشگاه سبز تاکنون اقدامات مؤثری در حوزه بهینه‌سازی و صرفه‌جویی مصرف انرژی و استفاده بهینه از منابع صورت ‏پذیرفته است. ‏

 

خامسان همچنین به پیاده‌سازی و اجرای سامانه جامع دانشگاه اشاره کرد و افزود: با راه‌اندازی سامانه جامع دانشگاه علاوه بر سهولت کاری ‏ایجاد شده برای دانشجویان و کاربران، ضمن تعدیل بروکراسی‌های اداری به تسهیل امور پرداخته خواهد شد.‏

 

در ادامه محمد مهدی دیانی، مسئول سازمان بسیج اساتید استان به لزوم مدیریت و حل آسیب های فرهنگی و اجتماعی موجود در فضای دانشگاه اشاره کرد و ابراز داشت: حلقه های صالحین در تلطیف فضای فرهنگی دانشگاه می تواند بسیار مؤثر باشد و قطعاً بر اخلاقیات همکاران هیأت علمی تأثیر گذار خواهد بود. 

 

 

وی با تاکید بر وجود دو اندیشکده آب و گیاهان دارویی در سازمان بسیج اساتید استان عنوان کرد: اساتید دانشگاه می توانند با فعالیت در این اندیشکده ها  نسبت به دو موضوع حائز اهمیت استان که بحران آب و ایجاد ارزش افزوده برای محصولات  کشاورزی و گیاهان دارویی است، با محوریت حل مسأله کار را پیش ببرند.

 

استاد گروه معارف دانشگاه بیرجند افزود: از پتانسیل اساتید دانشگاه باید در مساجد استفاده شود، و اساتید دانشگاه به صورت هدفمند و منسجم ارتباط مؤثری را با مردم و جامعه ایجاد کنند.

 

شایان ذکر است در این جلسه  همچنین، اعضای شورای بسیج اساتید استان به بیان نقطه نظرات خود  پرداختند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.