با حضور دکتر قاسم جعفری، معاون تحلیل و بررسی بسیج اساتید پیام نور کشور

نشست «تبیین بیانیه گام دوم و انتخاب اصلح» در دانشگاه پیام نور ستاد استان خراسان جنوبی برگزار شد

قاسم جعفری بیان داشت: مردم اساتید دانشگاه را به عنوان گروه های مرجع می شناسند، و لذا اساتید دانشگاه باید ابتدا پاسخ این سوالات را برای مردم مشخص کنند که بیانیه گام دوم در چه شرایطی و با چه هدفی صادر شده است؟

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان خراسان جنوبی، نشست «تبیین بیانیه گام دوم و انتخاب اصلح»، با حضور دکتر قاسم جعفری، معاون تحلیل و بررسی بسیج اساتید پیام نور کشوردر تاریخ  ۱۶ مهر ماه ۹۸ در  دانشگاه پیام نور ستاد استان خراسان جنوبی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه که با حضور جمعی از اساتید دانشگاه های بیرجند برگزار شد، محمد مهدی دیانی مسئول سازمان بسیج اساتید استان خراسان جنوبی به اهمیت زیارت اربعین  در ویژگی های اساسی مؤمن اشاره داشت و گفت: زیارت اربعین در سخن بزرگان دین، ستون ولایت تعبیر شده است. پیوند این بحث با بیانیه گام دوم می توان به موضوع اشاره کرد که در اربعین پیروزی انقلاب اسلامی این بیانیه توسط مقام معظم رهبری مرقوم می شود.

 

وی افزود: بیانیه گام دوم انقلاب در واقع منشور تمدن نوین اسلامی است. بیانات مقام معظم رهبری  از ابتدای کار ضمن داشتن رویکرد اجتماعی و حکومتی، رویکردی تمدنی را دنبال می کرده است. این  موضوع در مراحل تحقق اهداف انقلاب اسلامی مشهود است که در نهایت جامعه باید به تمدن نوین اسلامی برسد. این بیانیه حاوی سه بخش اساسی و مهم است. در بخش اول نظریه نظام انقلابی مطرح می شود که دارای ۳ مؤلفه  خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی است. در بخش های بعدی به دستاوردها و توصیه های لازم جهت پیشبرد گام دوم انقلاب اشاره شده است.

 

دیانی همچنین با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس گفت: خواص که اساتید دانشگاه از جمله آنها هستند در جهت دهی و هدایت جامعه به معیارها و وِیژگی های یک نمایند در تراز انقلاب، نقش روشنگری خودشان را به درستی ایفا کنند.

 

در ادامه قاسم جعفری، معاون تحلیل و بررسی بسیج اساتید پیام نور کشور عنوان کرد: مردم اساتید دانشگاه را به عنوان گروه های مرجع می شناسند، و لذا اساتید دانشگاه باید ابتدا پاسخ این سوالات را برای مردم مشخص کنند که بیانیه گام دوم در چه شرایطی و با چه هدفی صادر شده است؟

 

وی در ادامه بحث بیان داشت: در مقطع کنونی ساده انگاری است که برخی تصور کنند اروپایی ها نظری مخالف نظر آمریکا دارند. آمریکا در جلساتی که با اروپایی ها داشته است، به آنها  وعده می دهد  که اگر مدتی با ما همراهی کنید و ایران را بازی بدهید، ما کار نظام جمهوری اسلامی را خاتمه خواهیم داد. وقتی دیپلمات های ما مذاکره انقلابی داشته باشند، آنها ضمیر درونشان را مجبورند بیرون بریزند.

 

جعفری افزود: بیانیه گام دوم در شرایطی صادر شد که با خارج شدن آمریکا از برجام، دل هایی از مردم کشور خالی شده بود، انگیزه هایی که سست شده بود،  روحیه هایی که پژمرده شده بود و عده ای فکر می کردند که غائله به نفع دشمن  تمام است را احیاء نمود. انقلابی ماندن ما در مقطع کنونی بسیار اهمیت دارد که مورد تأکید مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم قرار گرفته است. انقلابی بودن اوج عقلانیت است.

 

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.