محمدمهدی دیانی، مسئول سازمان بسیج اساتید استان خراسان جنوبی

اگر کسی تقوا داشته باشد، خداوند به او فرقان عطا خواهد کرد و در فتنه ها واکسینه خواهد بود.

نشست بصیرتی اساتید دانشگاه صنعتی بیرجند در روز دوشنبه ۹ دی ماه ۹۸ در سالن جلسات این دانشگاه برگزار شد. در این جلسه که محمد مهدی دیانی، مسئول سازمان بسیج اساتید استان خراسان جنوبی به عنوان سخنران حضور داشت، جمعی از اساتید دانشگاه به مناسبت روز ۹ دی و دهه بصیرت جمع شده بودند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان خراسان جنوبی، نشست بصیری اساتید دانشگاه صنعتی بیرجند در روز دوشنبه ۹ دی ماه ۹۸ در سالن جلسات این دانشگاه برگزار شد. در این جلسه که کانون بسیج اساتید دانشگاه صنعتی بیرجند با مشارکت دفتر هم اندیشی این دانشگاه برگزار نمود، محمد مهدی دیانی، مسئول سازمان بسیج اساتید استان خراسان جنوبی به عنوان سخنران حضور داشت، و همچنین جمعی از اساتید دانشگاه به مناسبت روز ۹ دی و دهه بصیرت جمع شده بودند.

 

محمد مهدی دیانی، مدیر گروه معارف اسلامی دانشگاه بیرجند در این جلسه ضمن اشاره به آیات قرآن که به بصیرت توصیه شده و ویژگی بصیر بودن خدا را بیان می کند گفت: بصیر بودن انسان به این معناست که حسب ظاهر در مورد وقایع و اتفاقات تصمیم گیری نکند، بلکه حتماً به ماجراهی پشت پرده دقت کند تا به حقیقت موضوع دست پیدا کند.

 

دیانی افزود: در فتنه اگر انسان متوجه نباشد، یک خطای کوچکی که در ابتدا انجام می دهد، در طول زمان او را به شدت از مسیر اصلی و واقعیت دور خواهد کرد و در پرتگاه اشتباهات و باورهای غلط خود سقوط خواهد کرد.

 

مسئول سازمان بسیج اساتید استان خراسان جنوبی ضمن تاکید بر اینکه در سال ۸۸ هر گونه فرصت و تسهیلاتی از سوی رهبری برای معترضات قرار گرفت، اما علی رغم این موضوع عده ای به جهت حب دنیا و قدرت طلبی حاضر نشدند از اشتباهات و توهمات خود دست بردارند و کشور را به مدت  ۸ ماه به ناآرامی و آشوب دچار کردند. یکی از ویژگی هایی که انسان را در مقابل فتنه ها واکسینه می کند، تقوا الهی است. اگر کسی تقوا داشته باشد، خداوند به استناد قرآن به او فرقان عطا خواهد کرد. یعنی به ابزار تمییز میان خطا و حقیقت  دست خواهد یافت. 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.