معاون تحلیل و بررسی سازمان بسیج اساتید خراسان جنوبی

انقلاب اسلامی ایران بینش سیاسی و فرهنگی جهان را افزایش داد.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی بیرجند بیان کرد: اگر بینش سیاسی وجود نداشت قطعا نقشه غده سرطانی داعش در منطقه منجر به یک تحول زیان باری می‌شد اما  با بینش سیاسی که متاثر از حرکت انقلاب اسلامی بود باعث شد مردم عراق و سوریه با اراده در میدان حاضر شوند و نقشه‌های آنان را نقش برآب کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان خراسان جنوبی، ایزدخواه معاون تحلیل و بررسی سازمان بسیج اساتید استان خراسان جنوبی در گفت و گویی که به مناسبت سالروز رحلت حضرت امام خمینی رحمت الله با خاورستان انجام داده است در مورد زنده بودن کلام و اراده امام راحل (ره)، اظهار کرد: زنده بودن اندیشه و کلام امام خمینی (ره) است که نیروهای مردمی را در منطقه پیش می‌برد.

محمدمهدی ایزدخواه عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی بیرجند در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد تاثیراتی که انقلاب اسلامی ایران در دنیا گذاشته، اظهار کرد: مهمترین تاثیری که انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) در دنیا ایجاد کرد احیای تفکر و اندیشه اسلامی بود.

وی افزود: مقوله دین که به یک مقوله فردی و منزوی تبدیل شده بود جایگاه اجتماعی پیدا کرد و نقش دین در زندگی مردم پررنگ شد.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی بیرجند بیان کرد: حرکت امام خمینی (ره) بر مبنای تفکر اسلامی بود و این تاثیر را در دنیا ایجاد کرد که فکر و اندیشه اسلامی قابلیت ایفا کردن نقش‌های اجتماعی را دارد چراکه این یکی از اهداف بلند ائمه و انبیا بود و در طول تاریخ برای آن تلاش‌های فراوانی صورت گرفته است.

ایزدخواه عنوان کرد: تاثیر دیگری که انقلاب اسلامی در دنیا داشت آشکار کردن قدرت پوچ و بی پایه و اساس فرهنگ غربی بود.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران استکبار ستیزی و مبارزه با قدرت‌های استعماری را در دنیا ارائه داد.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی بیرجند گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی کشورهای قدرت طلب و استعمارگر بر کشورهای اسلامی احاطه پیدا کرده بودند و از مردم این کشورها به نفع اهداف خودشان و برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی استفاده می‌کردند.

 پیروزی انقلاب اسلامی برنامه‌های استعمارگران را بهم ریخت

ایزدخواه اظهار کرد: تفکر امام خمینی (ره) و پیروزی انقلاب اسلامی برنامه‌های استعمارگران را بهم ریخت و مردم دنیا را وارد قسمت جدیدی از مبارزات کرد.

وی با اشاره به تحولات اخیری که در کشور آمریکا به وجود آمده، بیان کرد: این تحولات برگرفته از دیدگاه امام خمینی (ره) است که در سراسر جهان منتشر شده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی بیرجند ادامه داد: امام خمینی (ره) فرهنگ مبارزه با ظلم و استعمار را در جهان به وجود آورد و خوشبختانه این فرهنگ در حال گسترش و انتشار است.

ایزخواه افزود: حمایت از مستضعفان از دیگر تاثیرات و نتایج پیروزی انقلاب اسلامی ایران است که این مسئله نیز در تمام دنیا گسترش پیدا کرده است.

وی عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران، انقلاب مستضعفان و به تعبیر امام راحل انقلاب پا برهنگان بود و این در طبقه ضعیف و ستمدیده جامعه انگیزه و امید ایجاد کرد و خوشبختانه با رهبری خوب مقام معظم رهبری ادامه دارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی بیرجند گفت: امروز می‌بینیم مظلومان عالم امیدوار شدند و مردم یمن، بحرین، عراق، سوریه، لبنان، فلسطین، افغانستان و پاکستان همه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران انگیزه مبارزه و دفاع از کشور خود را گرفتند و در هر مقطعی شاهد مبارزه با ظلم و ستم هستند.

ایجاد جنبش‌های اسلامی در منطقه نتیجه پیروزی انقلاب اسلامی ایران است

ایزدخواه، ایجاد جنبش‌های اسلامی در منطقه را یکی دیگر از تاثیرات پیروزی انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: ملت‌ها با قدرت و ایمان در مقابل تعرضات کشورهای قدرت طلب ایستادگی کردند که اینها همه مولود پیروزی انقلاب اسلامی ایران است.

وی افزود: به عنوان نمونه حزب‌الله لبنان یک مانع بزرگ و مهم در مقابل زیاده‌خواهی های رژیم صهیونیستی در منطقه غرب آسیا است. حشد الشعبی عراق نمونه دیگری از جنبش‌های اسلامی است. جنبش اَمل در لبنان، جنبش اسلامی در فلسطین، حزب الدعوه و بسیاری از حرکت‌های مختلفی که در دنیا ایجاد شده نمونه‌های زیادی از جنبش‌های اسلامی هستند که همگی متاثر از پیروزی انقلاب اسلامی ایران است.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی بیرجند خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران متاثر از اندیشه‌های ناب اسلامی بود که امام خمینی (ره) آن را احیا کردند.

ایزخواه بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران از سر هیجان شکل نگرفت که مواضع آن انحراف پیدا کند.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، تاکید کرد: مقام معظم رهبری در این بیانیه فرمودند انقلاب اسلامی ایران تنها انقلابی بود که از اهدافش منحرف نشد و این نشان می‌دهد پشت انقلاب اسلامی ما یک منظومه فکری قوی وجود داشته که توانسته در عین توطئه‌ها و برنامه‌هایی که برای انحراف انقلاب اسلامی طراحی شده منحرف نشود و به آرمان‌های خودش خیانت نکند.

مسیر و تفکرات امام خمینی (ره) ادامه دارد

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی بیرجند با بیان این‌که رهبری مقام معظم رهبری ادامه دهنده مسیر امام خمینی (ره) است، گفت: نظام فکری امام راحل و مقام معظم رهبری از هماهنگی ویژه‌ای برخوردار است. منظومه فرهنگی، فکری و اجتماعی امام خمینی (ره) توسط مقام معظم رهبری در حال تکمیل و گام برداری است.

ایزدخواه بیان کرد: امام خمینی (ره) با به پیروزی رساندن انقلاب اسلامی ایران نیت ایجاد تمدن اسلامی را داشتند و می‌بینیم که مقام معظم رهبری این برنامه را در پنج مرحله برای مردم، مسئولان و مدیران کشور ایران و سران کشورهای اسلامی تبیین کردند.

وی گفت: انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه و تمدن اسلامی پنج مرحله رسیدن به تمدن اسلامی است که ما انقلاب اسلامی را که توسط امام راحل بنیان‌گذاری شد پشت سر گذاشتیم. نظام اسلامی نیز توسط امام خمینی (ره) دنبال و محقق شد و در مرحله دولت سازی اسلامی نیز طبق گفته مقام معظم رهبری به برنامه‌ریزی دقیقی در کشور نیاز داریم که باید برنامه‌ریزی‌ها را انجام داد.

ایزخواه تصریح کرد:  با قاطعیت می‌توان گفت که حضرت امام خامنه‌ای قطعا در راستای اهداف بلند امام خمینی (ره) در حال حرکت هستند و مردم را از نقشه راه و مسیری که انقلاب اسلامی باید طی کند برای رسیدن به تمدن اسلامی که چیزی نیست جز هدف انبیا و ائمه(ع) آگاه می‌کنند.

انقلاب اسلامی بینش سیاسی و فرهنگی جهان را افزایش داد

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی بیرجند در مورد مهمترین تحولاتی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران شاهد آن هستیم، افزود: انقلاب اسلامی ایران بینش سیاسی و فرهنگی جهان را افزایش داد.

ایزدخواه عنوان کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی مردم ما از برنامه‌ریزی‌های سیاسی و فرهنگی که در کشور انجام می‌شد، غافل بودند. این برنامه‌ریزی ها با هدف تغییر تفکر مردم به سمت اندیشه‌های غربی بود.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی مسیر غلط تفکرات را تغییر داد و یک بینش سیاسی بین مردم جهان ایجاد کرد. اگر بینش سیاسی در جهان ارتقا پیدا کند که امروز شاهد ارتقا یافتن آن نیز هستیم دیگر شاهد خطاهای قدرت‌های استعماری و استکباری که در منطقه مرتکب می‌شوند نخواهیم بود.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی بیرجند بیان کرد: اگر بینش سیاسی وجود نداشت قطعا نقشه غده سرطانی داعش در منطقه منجر به یک تحول زیان باری می‌شد اما  با بینش سیاسی که متاثر از حرکت انقلاب اسلامی بود باعث شد مردم عراق و سوریه با اراده در میدان حاضر شوند و نقشه‌های آنان را نقش برآب کنند.

ایزدخواه بیان کرد: همان طور که بینش سیاسی مردم در سال ۱۳۵۷ قدرت نظامی و فرهنگی رژیم سابق را شکست و این تحول را ایجاد کرد امروز نیز ارتقای بینش سیاسی و فرهنگی مردم باعث ایجاد تحولاتی شده است. ان‌شاءالله این بینش سیاسی باعث خواهد شد حرکت و اندیشه اسلامی بیشتر از قبل در جوامع پررنگ شود و ما به جامعه تراز اسلامی برسیم و در نهایت با حضور و ظهور امام زمان (عج) جامعه ایمانی و توحیدی تشکیل شود.

وی در مورد زنده بودن کلام و اراده امام راحل (ره)، اظهار کرد: زنده بودن اندیشه و کلام امام خمینی (ره) است که نیروهای مردمی را در منطقه پیش می‌برد.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی بیرجندگفت: با توجه به این‌که روزهای ابتدایی آغاز بکار مجلس یازدهم است نیاز است به صحبت‌های امام خمینی در سال ۱۳۶۶ در این خصوص توجه شود.

ایزدخواه افزود: امام خمینی (ره) فرمودند: "هیاهوها همیشه وجود خواهد داشت شما باید با اتکا و اعتماد به خدا مشکلات را حل، برنامه ریزی‌ها را انجام و تدابیر مورد نظر را برای حل مسائل و مشکلات داشته باشید وقتی به خدا اعتماد کنید چه پیروز باشید چه شکست بخورید تکلیف را ادا کردید".

وی افزود: انجام تکلیف و باری که روی دوش نهاده شده مهم است و این صحبت امام خمینی(ره) متناسب با تمام دوره‌های مجلس شورای اسلامی است.

وی عنوان کرد: مجلس اگر به خدا اعتماد کند اعتمادش از قدرت‌های سیاسی جهان سلب خواهد شد ان‌شاءالله این مسئله در مجلس شورای اسلامی مورد توجه باشد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.