به مناسبت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید

جلسه هم اندیشی شورای مرکزی سازمان بسیج اساتید استان خراسان جنوبی با سازمان تبلیغات اسلامی استان

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی با خاطر نشان کردن این موضوع که هفته تبلیغ و اطلاع رسانی دینی را در پیش داریم، بیان داشت: ظرفیت اساتید دانشگاه، ظرفیت موثری است که می تواند نقش سازنده ای در این امر داشته باشد.

به گزارش روابط  عمومی سازمان بسیج اساتید استان خراسان جنوبی، امروز ۳۱ خرداد ماه ۹۹ به مناسبت شهادت  انسان ساز سردار پر افتخار اسلام، دانشمند متعهد دکتر مصطفی چمران و همچنین روز بسیج اساتید جلسه هم اندیشی با مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان برگزار گردید.

 

در این جلسه، رضایی مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران، روز بسیج اساتید را به مجموعه دانشگاهی استان تبریک گفت. وی از خصیصه های برجسته دکتر مصطفی چمران به حضور به موقع وی در صحنه های حساس انقلاب اشاره نمود و ابراز داشت: در جنگ تمام عیاری که اکنون جمهوری اسلامی با آن مواجه است اراده هایی همچون شهید چمران نیاز است تا بتوان تحرکات به فراخور زمانه را انجام داد تا دسیسه ها و نقشه های دشمن دفع گردد.

 

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی با خاطر نشان کردن این موضوع که هفته تبلیغ و اطلاع رسانی دینی را در پیش داریم، بیان داشت: ظرفیت اساتید دانشگاه، ظرفیت موثری است که می تواند نقش سازنده ای در این امر داشته باشد. اساتید دانشگاه در تقویت مبانی دینی و اعتقادی جامعه جوان و دانشجو می تواند از یک روحانی تاثیر بیشتری داشته باشد. وی گفت: طرح امام محله و امام روستا یکی از طرح هایی است که در آن از ظرفیت مسجد برای ورود به مسائل اجتماعی و فرهنگی هر محله می توان استفاده  کرد.

 

در ادامه محمدمهدی دیانی، رئیس سازمان بسیج اساتید استان خراسان جنوبی ضمن اشاره به  روش های مختلف نقلی، عقلی و تمثیلی در بحث تبلیغ، اشاره داشت: می توان از روش تمثیل با جذابیت بیشتری مفاهیم دینی را به جامعه مخاطب عامه منتقل نمود. همچنین طرح استاد-مسجد یکی از طرح هایی است که می تواند با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی نتایج کارآمد تری داشته باشد.

 

همچنین، محمدمهدی ایزدخواه، معاون تحلیل و بررسی سازمان بسیج اساتید استان خراسان جنوبی به شبکه ملی نرم اشاره نمود و عنوان کرد: این شبکه که مجموعه ای از اساتید دانشگاه هستند برنامه های تشکیل گروه های رصد و پایش را در دستور کار خود دارد و به طور فعال نظاره گر تصمیم گیری ها و تصمیم سازی های استانی خواهد بود. 

 

ایزدخواه تاکید کرد: قطعاً این شبکه ملی نرم می تواند با هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در بحث تبیین مواضع حضور تاثیرگذاری با روند شناسی مطالبه گری هدفمند و سازنده داشته باشد و جنبش استادی هم در نقش تسهیل گر و هم در نقش مطالبه گر حضور پر رنگی در مسائل جامعه خواهد داشت.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.