جلسه تودیع و معارفه مسئول کانون بسیج اساتید شهرستان فردوس

سه شنبه 1398/03/21 - 11:05 khorasanjonobi
با حضور مسئولین شهرستان فردوس برگزار شد

جلسه تودیع و معارفه مسئول کانون بسیج اساتید شهرستان فردوس

امام جمعه شهرستان فردوس با اشاره به پشت سر گذاشتن یک چهله از نظام اسلامی با حضور مردم اظهار داشت: در چهله دوم که بیانیه گام دوم را رهبر معظم انقلاب انشاء فرمودند باید کارهای مهمی صورت بگیرد و یکی از این کارهای مهم این است که دانشگاه ها که مرکز تولید علم هستند بتوانند نظام جمهوری اسلامی را به اوج و قله برسانند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان خراسان جنوبی  صبح روز پنجشبه 26 اردیبهشت ماه 98  جلسه تودیع و معارفه مسئول کانون بسیج اساتید شهرستان فردوس با حضور جمعی از مسئولین شهرستان فردوس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد فردوس  برگزار شد.

 

در ابتدای این جلسه امام جمعه شهرستان فردوس ضمن تاکید بر بهره مندی از فیوضات ماه مبارک رمضان ابراز داشت: آیه‌ای در قرآن کریم داریم که اشاره به تشکیل بسیج دارد و در این آیه می‌فرماید: وَكَأَیِّن مِّن نَّبِیٍّ قَاتَلَ مَعَهُ رِبِّیُّونَ كَثِیرٌ یعنی انسان‌های ربانی به بسیاری از پیامبران کمک کردند، انسان‌هایی که خداجو هستند و در مسیر حق قدم بر می‌دارند. امروز هم کمک به جمهوری اسلامی، کمک به رهبری و کمک به اسلام عزیز به همین است که عده ای ربانی در قالب بسیج کمک کنند. در ادامه آیه داریم: فَمَا وَهَنُواْ لِمَا أَصَابَهُمْ فِی سَبِیلِ اللّهِ وَمَا ضَعُفُواْ وَمَا اسْتَكَانُواْ وَاللّهُ یُحِبُّ الصَّابِرِین. یعنی اینها سست نمی شوند، اهل صبرند و با استقامت راه را ادامه می دهند.

 

امام جمعه شهرستان فردوس همچنین با اشاره به پشت سر گذاشتن یک چهله از نظام اسلامی با حضور مردم اظهار داشت: در چهله دوم که بیانیه گام دوم را رهبر معظم انقلاب انشاء فرمودند باید کارهای مهمی صورت بگیرد و یکی از این کارهای مهم این است که دانشگاه ها که مرکز تولید علم هستند بتوانند نظام جمهوری اسلامی را به اوج و قله برسانند و این شدنی است در صورتی که فضای بسیج در دانشگاه‌ها سایه بیافکند.  اساتید بسیجی و متدین همراه با دانشجویان بسیار متدین  می توانند این بیانیه را به خوبی عملی بکنند تا ان شاء الله در گام دوم به اهداف بلند آرمان های حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب برسیم.

 

در ادامه دکتر محمدمهدی دیانی مسئول سازمان بسیج اساتید استان خراسان جنوبی با بیان این که مقام معظم رهبری برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی پنج مرحله را تبیین فرموند که در گام نهایی وصول تمدن اسلامی است، گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب نظریه‌ای به نام نظریه نظام انقلابی مطرح شده است که رهبری در این زمینه سه مسأله را تاکید فرموده اند؛ به ترتیب بحث خودسازی، بحث جامعه سازی و بحث سوم تمدن سازی است.

 

ایشان در ادامه ابراز داشت: اساتید دانشگاه های شهرستان فردوس در برنامه های سازمان بسیج اساتید از جمله حلقه های صالحین، حلقه های علمی و همایش ها و جلسات دیگر، بسیار فعال عمل نموده اند. مسئول سازمان بسیج اساتید استان گفت: اساتید باید با  رویکرد معرفتی، اعتقادی و بصیرتی  به مسائل مختلف ورود پیدا کنند.

 

پس از سخنان  دکتر دیانی، آقای سید احمد احمد نژاد رئیس سابق کانون بسیج اساتید شهرستان فردوس ضمن تشکر از همراهی های سپاه و ناحیه مقاومت  بسیج شهرستان از حضور و همکاری های اساتید قدرانی نمود.

 

جلسه با  تقدیر و تشکر از زحمات چندین ساله سید احمد احمد نژاد رئیس سابق کانون بسیج اساتید شهرستان و نیز با قرائت حکم مسئولیت دکتر حمیدرضا غفاری  به عنوان مسئول جدید کانون بسیج اساتید شهرستان فردوس ادامه یافت. در قسمتی از حکم که به  استفاده از ظرفیت‌های مجموعه علمی دانشگاه ها بر مبنای اسناد راهبردی سازمان تاکیده نموده است آمده: توجه به اصول مهم نوسازی و تحول آفرینی هدفمند و انقلابی در شناخت وظایف سازمانی، مبنا قرار دادن نگاه مسأله محور، اثر بخش و جامع گرایانه در برنامه ها و فعالیت ها و کاربست تفکر انتقادی و آینده پژوهانه از الزامات فعالیت‌های سازمان بسیج اساتید می‌باشد.

 

سپس دکتر غفاری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد فردوس ضمن تشکر از حسن اعتماد مجموعه بسیج اساتید به ایشان اظهار داشت: باید به دنبال ایجاد اندیشکده های علمی در حوزه های مختلف خصوصاً حوزه اقتصاد مقاومتی بود به طوری که ابتدا مشکلات منطقه خودمان را حل کنیم. بسیج اساتید می تواند حلقه اتصال پتانسیل های موجود در مجموعه‌های دانشگاهی در شهرستان فردوس باشد که باید از آن استفاده نمود و به آنها جهت دهی داد. دکتر غفاری با اشاره به لزوم حرکت مسأله محور در تعریف پایان نامه ها و رساله های دانشگاهی ابراز داشت:  در جهت تحقق شعار سال که رونق تولید نامیده شده است اشاعه و توسعه تفکر بسیجی و مدیریت جهادی در دانشگاه ها باید صورت پذیرد.

 

خاطر نشان می شود در این جلسه سرهنگ خدادای مسئول ناحیه مقاومت بسیج و حاج آقای ارمغان به عنوان نماینده ولی فقیه در سپاه شهرستان حضور داشتند که سرهنگ خدادادی در سخنانی ضمن اشاره به قدرت روشنگری و نفوذ اساتید، به استفاده از ظرفیت نیروی جوان در دانشگاه تاکید داشت. پس از پایان جلسه مسئولین حاضر در این جلسه به زیارت شهدای گمنام مدفون در دانشگاه آزاد اسلامی واحد فردوس مشرف شدند.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)