جلسه مسئولان کانونها و شورای سازمان بسیج اساتید خراسان جنوبی با حضور دکتر داودی سخنران کشوری

استان خراسان جنوبی

جلسه مسئولان کانونها و شورای سازمان بسیج اساتید خراسان جنوبی با حضور دکتر داودی سخنران کشوری

جلسه مسئولان کانونها و شورای سازمان بسیج اساتید خراسان جنوبی با حضور دکتر داودی سخنران کشوری دیشب مورخ 5 مهر ماه 1402 در سالن جلسات ریاست دانشگاه آزاد بیرجند برگزار شد.

دکتر حسینی واشان، مسئول بسیج اساتید خراسان جنوبی، در ابتدای این جلسه با تشکر از حضور دکتر داودی در استان و اجرای برنامه های مختلف و فشرده در سطح استان، بیان داشت حجم کار تبیینی در یک سال اخیر، نسبت به ۵ سال گذشته، بی سابقه بود. همین امر باعث شد سالگرد مهسا امینی به خوبی مدیریت شده و اتفاق خاصی در دانشگاه و جامعه نیفتد. همچنین فتنه اخیر باعث شد نقایص و ضعفها شناخته شده و تحرکات دولت تا حدی رضایت جامعه را بالاتر ببرد و امیدواری بیشتر شود. وی ابراز امیدواری کرد ان شاء الله بتوانیم حس امید را احیا و تقویت کنیم.

سپس دکتر ذبیح اله اوحدی در سخنان کوتاهی لزوم جدی تر گرفتن جهاد تبیین در بین نخبگان جامعه و ضعف رسانه ای در حوزه طنز را یادآور شد.

در ادامه، دکتر داودی به جریان شناسی فضای اجتماعی کشور پرداخت و بیان داشت جریان التقاط باعث زحمت برای نظام خواهند شد مخصوصا اگر طرفداران مردمی جذب کنند. امام خمینی (ره) با التقاط و نفاق مبارزه کرد.

وی ابراز داشت انگلیسی ها برای ضربه زدن، فرقه سازی کردند. ما هم باید در سازماندهی و بحث نظری قوی عمل کنیم. باید طیف های پیچیده جامعه مخصوصا دانشگاه را بشناسیم و بین ضدانقلاب، شبه انقلابی و غیرانقلابی تفکیک قائل شویم. همچنین نخبگان باید تلخ ترین زاویه وقایع را ببینند تا بتوانند شیرین ترین وضعیت را ایجاد و هدف گذاری کنند.

وی همچنین بیان داشت در جنگ رسانه ای اخیر، حلاوت اربعین را با بحث اخراج برخی اساتید و استفاده از برخی اساتید انقلابی و... خراب کردند.

دکتر داودی بیان داشت، اگر نخبگان در رسانه از انقلاب دفاع نکنند طرف مقابل شبکه های خودش را جایگزین می کند. برندسازی در نخبگان، نقطه ضعف ماست. اساتید انقلابی باید وارد عرصه رسانه شوند و از حقانیت نظام در مقابل تهمت ها دفاع کنند. از سوی دیگر باید با دانشجویان گفتگو کرد و این امر می تواند بسیار پیشگیرانه باشد. ایشان همچنین به اهمیت آرمان و آرمان گرایی پرداخت و بیان داشت این امر باعث می شود فرد از زندگی روزمره بیرون بیایید و مشکلات را راحت تر هضم و حل کند.

در پایان جلسه نیز برخی اساتید حاضر در جلسه، نظرات خود را مطرح کردند.

گزارش تصویری

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.