برگزاری جلسه ماهانه هیأت اندیشه ورز سازمان بسیج اساتید خراسان جنوبی (آبان 1402)

استان خراسان جنوبی

برگزاری جلسه ماهانه هیأت اندیشه ورز سازمان بسیج اساتید خراسان جنوبی (آبان 1402)

در محل دانشکده فنی و حرفه ای ابن حسام بیرجند برگزار شد

هیات اندیشه ورز بسیج اساتید با حضور اعضای شورای معاونین بسیج اساتید استان و مسئولین کانون ها، دوشنبه 22 آبان 1402 ساعت 18 در محل دانشکده فنی و حرفه ای ابن حسام بیرجند برگزار شد.

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج خراسان جنوبی، دکتر حسینی واشان، مسئول بسیج اساتید استان، از برگزار کنگره شهدای دانشجو معلم توسط دانشگاه فرهنگیان تشکر کرد. همچنین از همکاری آموزشکده فنی و حرفه ای دختران بیرجند (سپیده کاشانی) در برگزار رویداد طراحی مد و لباس ایرانی (اصیلا) تقدیر کرد.

در ادامه، دکتر حسینی به لزوم تبلیغ برای شرکت در جشنواره پژوهشی شهید چمران تاکید کرد و عنوان داشت، هر استادی حتی اساتیدی که عضو بسیج اساتید نیستند می توانند در این جشنواره شرکت کنند و ان شاء الله این جشنواره، جایگاه خود را به عنوان یک مرجع پژوهشی پیدا خواهد کرد. وی سپس توضیحاتی درباره جلسات و همکاری ها با بنیاد نخبگان و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس ارائه نمود.

وی همچنین خبر از برگزاری گردهمایی بسیج اساتید کشور در 30 آبان 1402 ساعت 8:30 به صورت هماهنگ در سراسر کشور داد و درباره مکان این گردهمایی در استان، بحث و تبادل نظر شد و در نهایت، تالار ولایت دانشگاه بیرجند به عنوان مکان نهایی انتخاب شد.

آقای صلاحی، جانشینی بسیج اساتید استان نیز در سخنانی از فعالیت های پررنگ بسیج اساتید آموزشکده فنی و حرفه ای ابن حسام تشکر کرد.

وی سپس تحلیلی از وقایع فلسطین ارائه کرد و بیان داشت: حجم سبعیت اسرائیل باعث بیداری جهانی شده است. وی به نقل از یکی از فرماندهان حماس گفت: ما هر روز داشتیم می مردیم اما یک بار تصمیم گرفتیم با افتخار بمیریم.

حتی در کره، سوئد، یونان و استرالیا هم تجمعات و راهپیمایی هایی در دفاع از فلسطین برگزار شده است. حرکت حماس، ما را وارد مرحله جدیدی از تقابل جبهه مقاومت و اسرائیل می کند. در چند روز اخیر در انعکاس حماسه فلسطینی ها کم کاری کرده ایم و بیشتر جنبه جنایات اسرائیل را پررنگ نشان داده ایم.

جریانی در آستانه انتخابات به دنبال ترساندن مردم از این است که ایران در آستانه جنگ است و ما آن افرادی هستیم که اگر انتخاب شویم، کشور را از جنگ حفظ می کنیم.

وی در ادامه بیان داشت: قرارگاه جهاد تبیین در وزارت علوم راه اندازی شده و بسیج اساتید، دبیر این قرارگاه است. در هر دانشگاه نیز رئیس دانشگاه، رئیس قرارگاه و بسیج اساتید، دبیر آن است.

در ادامه، ایشان از مسئولین کانون ها تقاضا کرد هر کدام، یک برنامه محوری در هفته بسیج اجرا کنند.

در ادامه جلسه، اعضا در مورد مباحث مختلفی از جمله برگزاری جلسه معاونین فرهنگی کانون ها، الزامات برگزاری کرسی های آزاداندیشی، لزوم اطلاع رسانی فعالیت های کانون ها برای تبلیغ رسانه ای و... بحث و گفتگو کردند.

گزارش تصویری

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.