داشتن روحیه جهادی و انقلابی و دغدغه حل مسائل از ویژگی های استاد انقلابی است

شنبه 1398/04/01 - 22:11 khorasanjonobi
مسئول بسیج اساتید استان خراسان جنوبی در سخنرانی پیش از خطبه

داشتن روحیه جهادی و انقلابی و دغدغه حل مسائل از ویژگی های استاد انقلابی است

به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت استاد فرهیخته دکتر مصطفی چمران، محمدمهدی دیانی مسئول بسیج اساتید استان خراسان جنوبی پیش از خطبه های نماز جمعه 31 خرداد 98 به ایراد سخنرانی پرداخت. وی اظهار داشت: از ویژگی‌های استاد بسیجی این است که همزمان با این‌که باید در حوزه علم طلایه‌دار باشد باید به معنویت و اخلاق نیز توجه داشته باشد.

به گزارش  روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان خراسان جنوبی به نقل از خبرگزاری  خاورستان، محمدمهدی دیانی مسئول بسیج اساتید خراسان جنوبی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه بیرجند در روز 31 خرداد ماه 98  ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر مصطفی چمران و تبریک سالروز بسیج اساتید اظهار کرد: یکی از کسانی که می‌تواند الگو و اسوه برای همه اساتید بسیجی باشد استاد چمران است.

 

وی افزود: استاد مصطفی چمران در سال ۱۳۱۱ در تهران متولد شد و دوران دبستان را در تهران و دوران متوسطه و دبیرستان را در مدرسه دارالفنون و البرز پشت سر گذاشت.

 

مسئول بسیج اساتید خراسان جنوبی گفت: دکتر مصطفی چمران با کسب بورسیه دانشجویان نخبه به یکی از مهمترین دانشگاه‌های آمریکا رفت و در رشته فیزیک پلاسما به تحصیل پرداخت.

 

دیانی تصریح کرد: هر چند وی در این دوران در حوزه علمی فعالیت می‌کرد اما این باعث نشد از سیاست و معنویت و اخلاق مغفول بماند.

 

وی ادامه داد: شهید چمران با وجود این‌که در حدود ۲۱ سال در خارج از مرزها به فعالیت مشغول بود اما در سال ۵۷ به ایران بازگشت و تجربیات خود را در اختیار سپاه انقلاب اسلامی ایران گذاشت.

 

مسئول بسیج اساتید خراسان جنوبی با بیان این‌که شهید چمران در فیصله دادن قائل کردستان نقش مهمی داشت، عنوان کرد: در همین دوران از سوی امام راحل به عنوان وزیر دفاع منصوب شد و تغییرها و تحول‌های فراوانی را در ارتش ایجاد کرد و با برنامه‌های اصلاح خود ساختارهای قبلی ارتش را به ساختار انقلابی تبدیل کرد.

 

دیانی بیان کرد: شهید چمران در اولین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی مردم تهران به عنوان نماینده در مجلس شورای اسلامی انتخاب شد و خدمات ارزنده ای انجام داد.

 

وی افزود: وی در آغاز جنگ تحمیلی با همراهی مقام معظم رهبری به اهواز رفتند و برای اولین بار جنگ های نامنظم و چریکی را انجام دادند.

 

مسئول بسیج اساتید خراسان جنوبی با بیان این‌که یکی از فعالیت‌های مهم دکتر مصطفی چمران ایجاد هماهنگی میان نیروهای ارتش و سپاه و داوطلب مردمی بود، گفت: این استاد در جریان محاصره سوسنگرد به یاری مردم شتافت و آن‌ها را از حلقه محاصره خارج کرد.

 

دیانی خاطرنشان کرد: در نهایت در ۳۱ خرداد ۶۰ شربت شهادت را نوشید و به لقاءالله پیوست.

 

مسئول بسیج اساتید خراسان جنوبی عنوان کرد: شاخص‌های یک استاد انقلابی و بسیجی در گرو انقلاب اسلامی است.

 

دیانی با بیان این‌که نقش اساتید در پرورش فرزندان این مرز و بوم بسیار مهم و اساسی است، تصریح کرد: اولین ویژگی استاد انقلابی داشتن روحیه جهادی و انقلابی و دغدغه حل مسائل و مشکلات جامعه است.

 

وی با بیان این‌که شهید چمران در دوران زندگانی خود به اقتضای شرایط نقش ایفا می‌کرد، افزود: استاد مسلمان نیز باید مسائل را تحلیل کند و در حوزه‌های علمی و غیرعلمی ایفا نقش کند.

 

مسئول بسیج اساتید خراسان جنوبی با اشاره به این‌که شاخصه دیگر استاد بسیجی بصیرت او است، بیان کرد: استاد نمونه علاوه بر این‌که باید خود بصیر باشد باید برای توده مردم نیز بصیرت افزایی کند.

 

دیانی با بیان این‌که عنصر مهم و اساسی برای استاد بسیجی این است که در مواقع فتنه مسیر را گم نکند، گفت: بسیاری از خواص بودند که در فتنه ۸۸ بصیرت نداشتند و در دام دشمن گرفتار شدند.

 

وی افزود: ویژگی دیگر استاد بسیجی پیشرو بودن در علم و دانش است اگر امروز کشور گوی سبقت رشد علمی را ربوده است نتیجه مجاهدت‌های استادانه افرادی چون شهید چمران بوده است.

 

مسئول بسیج اساتید خراسان جنوبی ادامه داد: اگر امروز در حوزه‌های مختلف سرآمد هستیم محصول تلاش عالمان و اساتید نمونه و بسیجی مانند شهریاری‌ها است.

 

دیانی عنوان کرد: اگر امروز می‌بینیم ما می‌توانیم با نیروی سپاه پهپاد ۲۲۰ میلیون دلار آمریکا را که وارد حوزه سرزمین های ما شده است را منهدم کنیم این چیزی نیست جز اقتدار نیروی انقلاب اسلامی ایران.

 

وی تصریح کرد: این حرکت سپاه نشان داد ادعای اشخاصی مانند برایان هوک که قدرت موشکی ایران را فتوشاپ می‌خواندند، پوچ و توخالی است و هر دشمنی بخواهد چشم طمع به مرزهای ایران اسلامی بدوزد نیروی سپاه این چشم را کور خواهد کرد.

 

مسئول بسیج اساتید خراسان جنوبی مطرح کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های استاد بسیجی این است که همزمان با این‌که باید در حوزه علم طلایه‌دار باشد باید به معنویت و اخلاق نیز توجه داشته باشد.

 

دیانی با بیان این‌که مهمترین ویژگی استاد بسیجی ولایت پذیری او است، خاطرنشان کرد: استاد انقلابی باید تابع ولی فقیه زمان خود باشد.

 

وی ادامه داد: یکی از مشخصه‌های استاد انقلابی این است که کلام رهبر را فصل‌الخطاب قرار دهد.

 

مسئول بسیج اساتید خراسان جنوبی تأکید کرد: مقام معظم رهبری با فرمایشات حکیمانه خود حجت را بر همگان تمام کردند و بعد از این کسی نمی‌تواند صحبت از مذاکره و معامله با آمریکا را به زبان بیاورد چراکه اگر غیر از این باشد باید به ولایت مداری خود شک کند

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)